Anasayfa | Arşiv | İletişim | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SİNOP'TA IRKÇI SALDIRIYA EMNİYET SESSİZ KALDI

HDK'nin başlattığı 'Çözüm için müzakere, Barış için eşitlik' kampanyası kapsamında yapılan Karadeniz gezisinde ziyaret edilen Sinop'ta, içerisinde BDP Milletvekillerinin de bulunduğu HDK heyetine saldırı yapıldı.

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Kategori  Kategori : Son Dakika
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1629
Tarih  Tarih : 19 Şubat 2013 01:14

HDK’nin başlattığı “Çözüm için müzakere, Barış için eşitlik” kampanyası kapsamında yapılan Karadeniz gezisinde ziyaret edilen Sinop’ta, içerisinde BDP Milletvekillerinin de bulunduğu HDK heyetine saldırı yapıldı.

HDK'nin Sinop'ta yaptığı temasları provoke etmek amacıyla bina etrafına yığılan onlarca kişilik ırkçı grup, heyetin araçlarını tahrip ederek içindeki eşyaları yağmaladı. BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, emniyet amirine tepki göstererek "Önlem almayacaksanız kendi önlemimizi alırız" dedi. Önder grup içerisinden kendisine hakaret eden bir kişinin sivil polis olduğunu söyleyerek, emniyet amirine tepki gösterdi. 

NELER OLDU

Çözüm süreci çerçevesinde Karadeniz’deki illeri ziyaret etmek için yola çıkan BDP’li 4 milletvekili, bu sabah karayoluyla Çorum’dan Sinop’a geldi. Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü’yü karşılamak için bir grup Derinboğanağzı Sokağındaki çay bahçesine gitti. Ancak işyeri sahibi grubun BDP’lileri karşılayacağını öğrenince, işyerini kapatıp karşılamaya gelenleri çıkardı. Ardından da işyerine Türk bayrağı asıp gitti. 

Geceden Sakarya Caddesi’ndeki birçok işyerine Türk bayrağı asılırken, bugün öğretmen evine gelen BDP’li vekiller, gezileri hakkında bilgi vermek için basın toplantısı yapmaya başladı. Bu sırada öğretmenevi çevresinde çevik kuvvet ekipleri ve sivil polisler geniş çaplı önlem aldı. Yaklaşık 200 kişilik grup ellerinde Türk bayraklarıyla öğretmen evinin önüne gelip, protesto sloganları attı.

VALİ AHMET CENGİZ BDPLİLERLE GÖRÜŞTÜ 

BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, twitterdan bir fotoğraf paylaştı. Dışarıdan göstericilerin içeri girmemesi için kapıya kendi imkanlarıyla sandalye ve masalardan barikat kuran BDPli vekillerin fotoğrafını paylaşan Önder, "İhale almıyor, iş ve ticaret bağlantıları kurmaya çalışmıyor, lüks otellerde gününü gün etmiyor, Karadeniz’de halkların kardeşliğini, barışı, adaleti ve onuru savunmak için, polisin desteklediği faşist çapulculara karşı bir binada barikat kuruyor" diye yazdı. 

Sinop Valisi Ahmet Cengiz’de Öğretmen Evi’ne gelerek BDP heyeti ile görüştü. Bu görüşmeye basın mensupları alınmadı. Vali Cengiz’in görüşmeden sonra gazetecilere açıklama yapması bekleniyor. 

OTOMOBİLLERİNE SALDIRILDI

Öğretmenevinin ön tarafında olaylar çıkarken, yaklaşık 10 kişilik bir grup arka taraftan bahçeye girip binanın giriş kapısından içeriye girmeye çalıştı. Dışarıda milletvekillerinin otomobillerine saldırıldı, olaylar yaşanırken BDP’li vekiller öğretmenevinin toplantı salonundaki konuşmalarına devam etti.

SİNOP’TAN PANZERLERLE ÇIKTILAR 

Sinop’da bulunan BDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü saat 12.15’de girdikleri Öğretmenevi’nden saat 21.25’de polis panzerleriyle çıktı. Vali Ahmet Cengiz’in görüşmesinin ardından polis panzerleri ve minibüsleri ile çıkarıldı. 2 panzer, 2 minibüs ve bir polis aracıyla kentten ayrılan BDP heyeti, Samsun’a doğru yola çıktı. Polis, kentin çıkışında da geniş güvenlik önlemi aldı.SON DAKİKA HABERLERİ

FeratMehmetoğlu FeratMehmetoğlu
Anadilde eğitim
Cevat Düşün Cevat Düşün
Kürtlerin geriliği, Türklerin kibirliği
Altan Tan Altan Tan
Şıvanlar ve gavanlar
Suzan Samancı Suzan Samancı
Roj Tv neden Türkiye'den yayın yapmasın
Özgür Amed Özgür Amed
NEDEN İNADINA BARIŞ
Mahmud Hocaoğlu Mahmud Hocaoğlu
Çözüm: Federasyon
Eğitimci Eğitimci
Eğitim Üzerine
Av.Bülent Temel Av.Bülent Temel
301 DEĞİŞMEDİ

ANKET

TEKRAR SEÇİM TEKRARI NE ZAMAN?


Tüm AnketlerDöviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.9365 3.9436
  Euro 3.5238 3.5471

Ajansdiyarbakir.com © Tüm Hakları Saklıdır. Yazarlar ve editörler yazdıkları haberlerden ve yazılardan sorumludur. Dış yazarlardan gerekli izinler alınmıştır. Haberler kaynak gösterilerek alınabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi