Anasayfa | Arşiv | İletişim | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SEVGİ TAŞI FİLMİ DİYARBAKIR'I TANITIYOR

Diyarbakır'da çekimlerine başlanan ve ilk defa tamamı Diyarbakır'da çekilen sinema filmi ünvanına sahip olan "Sevgi Taşı" çekimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Kategori  Kategori : Kültür-Sanat
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1685
Tarih  Tarih : 29 Nisan 2013 13:58

Diyarbakır’da çekimlerine başlanan ve ilk defa tamamı Diyarbakır’da çekilen sinema filmi ünvanına sahip olan “Sevgi Taşı” çekimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık bir ay boyunca Diyarbakır’ın birçok tarihi ve kültürel alanında çekimler gerçekleştiren Sevgi Taşı film ekibi, Universal Hastanesi’nde yaptığı çekimlerde röportaj veren filmin ünlü yönetmeni Ahmet Hoşsöyler; “Diyarbakır’da film çekmek çok kolay ve çok güzel. Çarşıda esnaflar ve vatandaşlar çok duyarlı ve bize çok fazla yardımcı oldular. Aynı duyarlığı batıda yakalamak mümkün olmuyor.  Diyarbakır çok güzel bir şehir. Televizyonlarda gösterildiğinin aksine çok tarihi ve çok modern bir şehir.  Bu film ile Diyarbakır’ın var olan güzelliğini yansıtmaya çalışacağız“ dedi.

Ünlü yönetmen Ahmet Hoşsöyler sözlerine şöyle devam etti.  “Burada bulunmaktan çok mutluyum. İnsanlar çok fazla misafirperver. Ve herkes güler yüzlü. Gezdiğimiz tarihi mekanlar oldukça büyüleyici. Bu tarihi mekanları ve özellikle surları birçok insanın görmesi gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Sevgi Taşı filminin Genel Koordinatörü ve aynı zamanda oyuncusu olan şarkıcı Ferat da film hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade etti. “Biz yaklaşık bir yıldır bu proje ile uğraşıyoruz. Sevgili yapımcım Sevinç Hanım ile bu projeye adım attığımız ilk günden şuana kadar hep aynı kararlılıkla ve azimle devam ettik. Bu film elbette Diyarbakır ve Diyarbakırlılar için çok önemli. Çünkü tamamı burada çekiliyor. Ve olabildiğince Diyarbakır’ı yansıtmaya çalışıyoruz. Filmde Kürtçe diyaloglar çok fazla. Ki zaten hikayesinde de Kürtler’i, Ermenileri ve Diyarbakır’da yaşayan hakları anlatmaya çalışıyoruz. Sevgili yönetmeniz Ahmet Hoşsöyler kendi alanında yılların tecrübesine sahip. Yeşilcam’ın ünlü yönetmenlerinden biri ile çalışmak benim için oldukça keyifli. Filmde müzisyen kimliğimi ön planda tutmadım. Bir mühendis olan Mustafa karekterini canlandırıyorum. Ve oldukça güzel bir film olacak. Tüm Diyarbakırlılar’ı bu filme destek vermeye davet ediyorum. Dilerim bu Sevgi Taşı filmi Diyarbakır’a birçok film platosunun gelmesine vesile olur” Dedi.

Filmde yine ünlü oyuncular arasında yer alan ve tescilli güzel olan Ece Pirim ise şunları söyledi; “Burası müthiş bir şehir. Herkes çok misafirperver. Ve Diyarbakır haber bültenlerinde anlatıldığı gibi değil. Çok güzel ve çok modern bir kent. Çekim yaptığımız hastane olan Universal Hastanesi’ni çok beğendim. Oldukça hijyenik ve ferah bir hastane. Tabiki Diyarbakır’ın otantik ve kültürel yapısına bayıldım. Burası gerçekten harika bir şehir. Başka projelerde yine burda çalışmayı isterim. Sevgi Taşı filminin Diyarbakır’a ve halkına faydalı olmasını temenni ediyorum.”

 

Sevgi Taşı filmi için konusunda uzman bir teknik kadro çalışmakta. Dünyanın en iyi kameralarından biri olan Alexa ile çekimler yapılmakta ve güçlü kadrosu ile film çekimleri devam ediyor. Film Altın Portakal, Altın Koza ve benzeri birçok festivale hazırlanıyor.

 SON DAKİKA HABERLERİ

FeratMehmetoğlu FeratMehmetoğlu
Anadilde eğitim
Cevat Düşün Cevat Düşün
Kürtlerin geriliği, Türklerin kibirliği
Altan Tan Altan Tan
Şıvanlar ve gavanlar
Suzan Samancı Suzan Samancı
Roj Tv neden Türkiye'den yayın yapmasın
Özgür Amed Özgür Amed
NEDEN İNADINA BARIŞ
Mahmud Hocaoğlu Mahmud Hocaoğlu
Çözüm: Federasyon
Eğitimci Eğitimci
Eğitim Üzerine
Av.Bülent Temel Av.Bülent Temel
301 DEĞİŞMEDİ

ANKET

TEKRAR SEÇİM TEKRARI NE ZAMAN?


Tüm AnketlerDöviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.9365 3.9436
  Euro 3.5238 3.5471

Ajansdiyarbakir.com © Tüm Hakları Saklıdır. Yazarlar ve editörler yazdıkları haberlerden ve yazılardan sorumludur. Dış yazarlardan gerekli izinler alınmıştır. Haberler kaynak gösterilerek alınabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi